Готуємось до весни. Теплиця з полікарбонату своїми руками

10.01.2024

Теплиця з полікарбонату – це чудовий спосіб вирощувати овочі, фрукти, квіти та інші рослини навіть у холодному кліматі.

Вона дозволяє створювати оптимальні умови для росту рослин, що сприяє їхньому швидкому розвитку та плодоносінню.

Побудувати теплицю з полікарбонату своїми руками не так складно, як може здатися на перший погляд.

Звичайно, для цього потрібно трохи часу, зусиль та необхідних матеріалів.

Але, якщо дотримуватися правильної послідовності дій, то результат вас неодмінно порадує.

Що потрібно для будівництва теплиці з полікарбонату?

Для будівництва теплиці з полікарбонату вам знадобляться такі матеріали:

 • Каркас. Каркас теплиці може бути виготовлений із різних матеріалів, але найчастіше використовують металеві або оцинковані профілі, дерев'яні бруси.

 • Скління.  Полікарбонат – це сучасний матеріал, який має високу світло пропускну здатність, міцність та стійкість до ультрафіолету.

 • Фундамент. Якщо ви плануєте будувати теплицю на тривалий термін, то рекомендується зробити фундамент. Це забезпечить стійкість конструкції та захистить її від перекосів.

 Поради:

 • При проектуванні теплиці, зазвичай орієнтуються на розміри полікарбонату. 

 • Для арочної конструкції пропонуємо використовувати металеві гнуті профілі, а при використанні оцинкованих чи дерев’яних профілів краще робити конструкцію двосхилої теплиці. 

 • При виборі полікарбонату звертайте увагу на його товщину та захисні властивості. Для теплиць рекомендується використовувати полікарбонат товщиною не менше 4 мм.

 • При монтажі полікарбонату стежте за тим, щоб він був розташований під кутом 30 градусів. Це забезпечить відведення конденсату.

Етапи будівництва теплиці з полікарбонату

 1. Вибір місця. Перш ніж приступати до будівництва, необхідно вибрати відповідне місце для теплиці. Воно повинно бути добре освітленим, захищеним від вітру та протягів.

 2. Підготовка фундаменту. Якщо ви вирішили зробити фундамент, то для цього необхідно вирити траншею шириною і глибиною не менше 20 см. На дно траншеї засипають шар піску і щебню, який утрамбовують. Потім встановлюють опалубку і заливають бетон.

 3. Збірка каркаса. Каркас теплиці збирають відповідно до обраного проекту. Для з'єднання елементів каркаса використовують саморізи, гайки, болти або дерев'яні бруски.

 4. Установка полікарбонату. Полікарбонат ріжуть за розміром каркаса теплиці. У місцях з'єднання полікарбонату використовують спеціальні профілі. 

 5. Фінішна обробка. Для захисту теплиці від опадів і пилу можна встановити навіс над входом.

Деякі корисні поради

 • При виборі полікарбонату звертайте увагу на його товщину та захисні властивості. Для теплиць рекомендується використовувати полікарбонат товщиною не менше 4 мм.

 • При монтажі полікарбонату стежте за тим, щоб він був розташований під кутом 30 градусів. Це забезпечить відведення конденсату.

Будівництво теплиці з полікарбонату своїми руками – це нескладне завдання, яке під силу кожному. Дотримуючись правильної послідовності дій, ви зможете побудувати міцну і довговічну теплицю, яка буде радувати вас ще багато років.

«Пластікс-Україна» пропонує для теплиць полікарбонат провідних європейських виробників ТМ Marlon (Великобританія) і Placarb (Польща), стільниковий товщиною  6-8 мм і монолітний 4-6 мм. 

 

Поделиться ссылкой

Лента новостей: